Už naše babičky věděly, že na každou nemoc, bolest a neduhu existuje přírodní lék. Pokud se cítíte pod psa, čtěte dál a dozvíte se, co by vám mohlo pomoci.
Česnek – přírodní antibiotikum
Začneme hned tím nejsilnějším a to je česnek. Je v něm přes 400 zdraví prospěšných látek. Mimo jiné alicin, který likviduje bakterie, viry a plísně. Jestli vás trápí kašel, pomůže s vykašláváním. Umí zlepšit funkci imunitního systému a snižuje krevní tlak. A jak česnek dávkovat? Dejte si jeden stroužek denně, můžete ho smíchat s tvarohem a namazat na chleba.
Tip: jestli vám vadí specifický zápach v ústech, rozkousejte zrnko kávy nebo máty. Také se doporučuje jablko.
Hřebíček
Na bolest v krku je dobré cucat hřebíček. Působí jako analgetikum, takže snižuje bolest. Ničí bakterie a viry a dezinfikuje dutinu ústní. A jako bonus zlepšuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení.
Na zánět tvaroh
O tvarohu je známo, že vytahuje zánět z těla. A je jedno jestli jde o klouby, prsa během kojení nebo krk. Na suchý šátek naneste vrstvu plnotučného tvarohu a přiložte na bolavé místo, překryjte suchým ručníkem. Nechte působit až do doby, než tvaroh vyschne nebo přestane chladit.
Med a cibule
Na zahlenění, rýmu, kašel i bolest v krku skvěle pomáhá med s cibulí. Nakrájejte cibuli najemno, smíchejte s medem a nechte 24h louhovat. Směs poté přeceďte přes jemné sítko. Třikrát denně si dejte po lžičce.
Tip: tento sirup dávejte jako prevenci i dětem
Šalvěj a heřmánek
Z bylinkových čajů zkuste šalvěj a heřmánek. Šalvěj pomůže při bolestech v krku a zánětech v ústech. Heřmánek zase zabojuje s infekcí v těle, zmírní stres a posílí imunitní systém.
Tip: čaj dochuťte lžící medu a másla
A co ještě zkusit? Silný kuřecí vývar, inhalaci a hlavně odpočinek a spánek!
Ale někdy bohužel ani přírodní medicína nestačí. Pokud nachlazení trvá delší dobu, vyrazte k lékaři.