Vypadat blbě v plavkách asi nechce nikdo. Přetékající břicho a ochablé svalstvo nejsou ničím, čím by se chtělo kdokoliv chlubit. Ovšem s těmito problémy se dá poměrně snadno zatočit, a částečně to jde i za relativně krátkou dobu. Stačí jen změnit jídelníček a začít se pořádně hýbat. Během jednoho až dvou měsíců byste měli na sobě vidět už první zlepšení. Chce to však pít opravdu aktivní takřka každý den, jinak se dobrých výsledků jen tak nedočkáte. Zařaďte do svého repertoáru širokou škálu různých pohybových aktivit a cvičení a uvidíte, že to půjde.
Aerobní cvičení
Aerobní cvičení neboli sport za přísunu velkého množství kyslíku, je tím nejzdravějším pohybem, který můžete vykonávat. Stejně jako u posilování, tak i zde je nutné zhluboka dýchat. Jeden rozdíl tu však je. Neměli byste se příliš zadýchávat. Zadýchávání totiž znamená, že jste překročili aerobní hranici, za kterou již nespalujete tuky, tedy alespoň ne v takové výši, v jaké byste určitě chtěli. Tuto hranici rovněž dokážete rozlišit podle svého tepu, který by se měl pohybovat okolo 130 tepů za minutu u střední generace. Je to ale vysoce individuální údaj, takže je pro vás nejlepší nechat si vhodnou tepovou hranici naměřit u sportovního lékaře.
Posilování
Pokud chcete vypadat dobře, je vhodné ničit tuky v těle, ale rovněž je dobré posílit svalový korzet. Není potřeba zvedat žádná velká závaží, bohatě postačí práce se svým tělem. Dřepy, kliky a prkno jsou tím nejlepším a zároveň nejjednodušším řešením, jak se vypořádat s příliš ochablým svalstvem. Je to levné, poměrně efektivní a také překvapivě rychlé. Jasně, během pár týdnů se z vás kulturista určitě nestane, ale i zpevněné svaly vypadají poměrně dobře, a to i když vám trochu čouhá i pupík. Důležité je vědět, že i u tohoto typu posilování musíte dbát na to, abyste ho dělali pravidelně. Udělat dvacet kliků jednou týdně vám k lepší formě příliš nepomůže.